ADRENALINA

Macie już za sobą pierwsze przygody na klasycznych szlakach kajakowych? Szukacie mocniejszych wrażeń? Polecamy spływy zwałkowe!

Nie trzeba zapuszczać się od razu do kanionu Colca, aby doświadczyć emocji związanych z uprawianiem kajakarstwa górskiego. Również na nizinach znaleźć można odcinki rzek o górskim temperamencie, których pokonanie  stanowi niewątpliwie  ekscytujące wyzwanie. Coraz popularniejsza w Polsce nizinna alternatywa dla kajakarstwa górskiego określana jest mianem kajakarstwa zwałkowego.

Ta oryginalna odmiana turystyki (kajakarstwo zwałkowe bywa zaliczane też do sportów ekstremalnych) opiera się na wyszukiwaniu rzek i rzeczek (często niebędących szlakami kajakowymi w klasycznym rozumieniu tego określenia) o bystrym nurcie i maksymalnym nasyceniu przeszkodami – zwalonymi drzewami, jazami, naturalnymi i sztucznymi progami… Obowiązuje tu zasada „im gorzej, tym lepiej”. Chodzi o to, aby wybrany odcinek rzeki pokonać w miarę możliwości bez wysiadania z kajaka. Emocje gwarantowane!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: